ekonomicky výhodné projekty

řešení s nízkými provozními náklady

návrhy šetřící životní prostředí

pečlivé návrhy detailů

udržitelné technologie a materiály

nízkoenergetický RD Praha-Uhříněves

nízkoenergetický RD Praha-Uhříněves
popis: projekt stavby
místo: Praha-Uhříněves
investor: společnost BORABELA s.r.o.
autor: Dalibor Borák, Danuše Lošťáková
datum: 2014

Náš ateliér byl osloven investorem s požadavkem na návrh menšího kompaktního domu, který bude postaven jako prezentační dům systému Borabela a časem odprodán soukromému majiteli. Dům je navržen jako nízkoenergetický a v budoucnu bude sloužit k bydlení 4 až 5-ti členné rodiny.

Budova je navržena v nízkoenergetickém standardu, které se promítá do jednoduchého tvaru budovy s prosklením ke slunečným stranám. Kompaktní řešení dvoupodlažní novostavby je odlehčeno dřevěnou pergolou s terasou která je přístupná z jídelny a obývacího pokoje. S ohledem na budoucí odprodej byla vnitřní dispozice řešena jako maximálně volná, aby ji budoucí majitel mohl snadno adaptovat dle svých přání.

Nosný systém domu je tvořen ocelovou konstrukcí ze systému BORABELA. Jedná se o tenkostěnné ocelové C-profily opláštěné deskami Rigistabil s vloženou tepelnou izolací. Systém BORABELA je ekonomické řešení, jehož výhodou je kromě nižší celkové ceny stavby zejména rychlá montáž a prakticky neomezená životnost konstrukce, která je srovnatelná se zděnými konstrukcemi.

nízkoenergetický RD Praha-Uhříněvesnízkoenergetický RD Praha-Uhříněvesnízkoenergetický RD Praha-Uhříněves
nízkoenergetický RD Praha-Uhříněves