ekonomicky výhodné projekty

řešení s nízkými provozními náklady

návrhy šetřící životní prostředí

pečlivé návrhy detailů

udržitelné technologie a materiály

Rodinný dům v Havlíčkově Brodě

Rodinný dům v Havlíčkově Brodě
popis: novostavba RD, energeticky pasivní dům
místo: Havlíčkův Brod
investor: soukromá osoba
autor: Dalibor Borák, Helena Boráková
spolupráce: Danuše Lošťáková
datum: 2011

Dům je umístěn v severní části pozemku tak, aby nejcennější jižní část, kam je orientován hlavní obytný prostor s terasou, mohl sloužit jako obytná zahrada.

Požadavky klienta a jeho představy o jednotlivých funkcích domu a provozních vztazích přivedly architekty k jasnému konceptu - návrh energetického pasivního domu jednoduchého tvaru.

Dům je dvoupodlažní. V prvním nadzemním podlaží se nacházejí vstupní a obytné prostory, sauna se zázemím a pokoj hosta. V druhém podlaží se nachází klidová část s ložnicí rodičů, pokoji dětí, sociálním zařízením u ložnic a technická místnost pro centrální integrovanou jednotku pro větrání, a topení a integrovaný zásobník tepla. Ze vstupní haly se vchází do otevřeného hlavního obytného prostoru, na který navazuje jídelna a obytná kuchyň. Prostor je prosvětlený prosklenou stěnou vedoucí na terasu, která dům propojuje s obytnou zahradou s jezírkem. V obývacím pokoji je krb a schodiště do druhého podlaží. V domě je prostorový zážitek : průhled do druhého nadzemního podlaží s galerií.

Garáž se skladem zahradních a sezónních věcí tvoří samostatný objekt u vstupu na pozemek.

Rodinný dům v Havlíčkově BroděRodinný dům v Havlíčkově BroděRodinný dům v Havlíčkově Brodě
Rodinný dům v Havlíčkově Brodě